•  

Karnawałowy pomysł na ciasto od Tatrzańskiej Agencji

W tym walentynkowym dniu dzielimy się szczególnym przepisem na osłodę trwającego karnawału. Prezentujemy recepturę na ciasto "Palce lizać", przygotowaną według Dyrektor Tatrzańskiej Agencji.

zobacz więcej

Gałuski Jurgowskie czyli jeden z najlepszych smaków naszych Targów

 Podczas sierpniowego wydarzenia odbywa się konkurs na Najlepszy Produkt Europejskich Targów Produktów Regionalnych. W zeszłym roku jedną z nagród przyznano Gałuskom Jurgowskim wykonanym przez Koło Gospodyń Wiejskich Jurgów. Członkinie z KGW na czelę główną kucharką  Panią Heleną Chowaniec zgodziły się podzielić z nami przepisem na to szczególne danie!

 

zobacz więcej

Sernik na czerwcowy weekend!

Dzisiaj mamy dla was wyjątkowy przepis o równie wyjątkowej nazwie – Sernik „Pod babcyną pierzyną”, którego autorką jest Pani Anna Pabin, Wiceprzewodnicząca KGW Kościelisko. Ciasto otrzymało wyróżnienie za „najzabawniejszą nazwę” w kategorii ciast kruchych, w konkursie „Góralskie Słodkości 2016”, organizowanym przez KGW Kościelisko.

zobacz więcej

Tarta z dyni po Amerykańsku

Przed majowym weekendem pragniemy podzielić się z Wami specjałem Pani Sary Sieradzan byłej członkini KGW Kościelisko. Czas na Tarte z dyni po Amerykańsku!

zobacz więcej

Świąteczny żur z kiszonymi rydzami

Dzisiaj pragniemy polecić Wam przepis Pani Haliny Urbaś z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku, na "Polewkę leśnego" czyli świąteczny żur z kiszonymi rydzami.

zobacz więcej

Makowiec na świąteczny stół

Na początku Wielkiego Tygodnia w naszych domach rozpoczynają się wielkanocne przygotowania dlatego dzisiaj mamy dla was pomysł na niedzielne ciasto wprost od Pani Józefy Obrochty z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.

zobacz więcej

Zupa chrzanowa na wielkanocny stół

Dzisiaj wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich z Kościeliska pragniemy Wam zaproponować  przepis na wielkanocną  „Chrzaninę mojej teściowej” autorstwa Pani Anny Michalik.

zobacz więcej

Pasztet z królika z morelami

Święta Wielkanocne zbliżają się do nas wielkimi krokami. Dlatego dzisiaj proponujemy Wam wielkanocny przepis na pasztet z królika z morelami. Recepturą podzieliła się z nami Pani Anna Pabin z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.

zobacz więcej

Placuszki z fasoli typu "Jasiek”

 Mamy dla Was kolejny wielkopostny przepis od Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku. Tym razem prezentujemy recepturę na placuszki z fasoli typu "Jasiek" autorstwa Pani Jagody Jabłońskiej.

zobacz więcej

Postne pierogi z ziemniakami

Na czas Wielkiego Postu, Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku podzieliło się z nami przepisem na postne pierogi z ziemniakami według przepisu Pani Haliny Urbaś, członkini KGW Kościelisko

zobacz więcej

Kruche Ciasteczka

 

Mamy dla Was przepis na kruche ciasteczka, którym podzieliła się z nami Józia Obrochta z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.  

 

zobacz więcej

Sałatka ze śledzikiem

Szybki  i sprawdzony przepis na pyszną  przekąskę  według  Jagody Jabłońskiej z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościelisku.

zobacz więcej