Koło Gospodyń Wiejskich Dębno


KGW w Dębnie powstało w latach 60-tych. W trakcie swojej działalności organizowany był kurs gotowania i szycia. Przez 2 lata gospodynie prowadziły też przedszkole. 14 lutego 2014r młode gospodynie postanowiły reaktywować Koło Gospodyń Wiejskich, do koła należy 19 gospodyń. Celem koła jest pielęgnowanie rodzimej kultury ludowej, podtrzymywanie tradycji i obyczajowości.

KGW współpracuje z zarządem wsi, Związkiem Podhalan oraz strażą pożarną przy organizowaniu różnych imprez kulturalnych w naszej wsi.

Dużym zainteresowaniem cieszą się festyny rodzinne (w 2015 roku taki festyn połączony był z 680-cio leciem wsi Dębno w czasie, którego odbyła się zbiórka pieniędzy dla męża jednej z członkiń koła).

Organizowane są również imprezy w naszej remizie OSP, takie jak: święconka czy opłatek połączony z jasełkami góralskimi w wykonaniu naszych dzieci.

KGW bierze również udział w różnych konkursach i degustacjach potraw kuchni góralskiej: góralskie jadło w Łopusznej, lepienie pierogów w Spytkowicach, czy też konkurs nalewek "smaki babiego lata" w Kościelisku.

W październiku 2016 r odbył się II Przegląd Artystyczny KGW z gminy Nowy Targ w, którym nasze gospodynie zaprezentowały śpiew, KGW z Dębna reprezentuje wieś także podczas corocznych dożynek w Ludźmierzu.ARCHIWUM AKTUALNOŚCI »
    
Organizator:
 
 Dofinansowanie:
 
1999-2018 © MATinternet Zakopane :: Powered by MATcms